Olejowanie włosów

Olejowanie włosów to jedna z popularniejszych metod naturalnej pielęgnacji włosów. Znużeni kosmetykami ze sporą dawką chemii, szukamy naturalnych rozwiązań i wracamy do receptur naszych prababć, które piękna szukały w naturze. Doskonałym, w pełni naturalnym kosmetykiem, który pokochają nasze włosy, są m. in. naturalne oleje roślinne.

Olejowanie włosów ma na celu odżywianie włosa, dodawanie mu energii, jak również codzienną pielęgnację i poprawianie kondycji włosów. Olejować włosy można na wiele sposobów. Do najpopularniejszych należą olejowanie na sucho i olejowanie na mokro.

Olejowanie włosów na sucho

Olejowanie włosów na sucho, to nic innego jak nakładanie sporej warstwy oleju na suche włosy i skórę głowy oraz delikatny masaż skóry głowy. Wystarczy nałożyć wybrany olej na skórę głowy, wmasować go, następnie nałożyć warstwę termoizolacyjną – gruby ręcznik lub specjalny czepek. Po 30 minutach z olejem „na głowie”, dokładnie myjemy głowę szamponem bez parabenów i pozostawiamy do wyschnięcia. Czynność powtarzamy przynajmniej raz w tygodniu.

Olejowanie włosów na mokro

Aby wykonać zabieg olejowania włosów na mokro, należy przygotować dużą miskę z ciepłą wodą, do której dodajemy odrobinę oleju. W tak przygotowanej płukance, zanurzamy włosy oraz czubek głowy na przynajmniej kilkanaście minut (w seriach po 2-3 minuty). Po kilkunastu minutach również zakładamy na głowę warstwę termoizolacyjną na 30 minut, a następnie myjemy dokładnie głowę i pozostawiamy do wyschnięcia.

Domowe kosmetyki do włosów

W domowym zaciszu możemy przygotować szereg ciekawych i skutecznych kosmetyków, dzięki którym nasze włosy będą silne, zdrowe i piękne. Doskonale do tego nadaje się m. in. olej z pestek malin! Warto wspomnieć, że olej z pestek malin będzie dobry do wszystkich rodzajów włosów – nawet farbowanych. Podpowiadamy jak przygotować w domowym zaciszu kilka popularnych kosmetyków na bazie oleju z pestek malin:

Olejowanie włosów

Serum wygładzające
wystarczy rozprowadzić na dłoni 4-5 kropli oleju z pestek malin, a następnie dokładnie wetrzeć go w umyte wilgotne włosy. Takie naturalne serum spowolni utlenianie się barwników z farb, a Twoje farbowane włosy będą wyglądały pięknie i zdrowo.

Odżywka do włosów z olejem z pestek malin
dobrze jest też dodać olej z pestek malin do odżywki do włosów. Taki dodatek sprawi, że twoje włosy będą jeszcze lepiej odżywione i nawilżone.

Mgiełka do włosów
Wymieszaj olej z pestek malin z wodą w opakowaniu z atomizerem – kilka kropli olejku na 200 ml wody. Przygotujesz w ten sposób płyn, dzięki któremu Twoje włosy będą lepiej zabezpieczone przed intensywnymi promieniami słonecznymi.